img_5547

Залишити свій слід у житті

У видавництв37440-103510і «ВМВ» вийшов у світ унікальний альбом пам’яті «Хронологія героїзму. 2014-2016 рр.», що розповідає про добровольців і мобілізованих військовослужбовців з Одеси й Одеської області, які загинули на сході України. На час видання книги були встановлені імена 109 воїнів, які в найскладніший для країни період зробили для себе вибір: не шкодувати життя, боронячи незалежність і цілісність Вітчизни.

Книга розповідає про долі звичайних молодих людей – студентів, випускників вузів, які народилися й виросли на Одеській землі й на час початку боїв часто не мали справжньої військової підготовки. Але вони пішли захищати свою Батьківщину попри страх смерті, сльози близьких і матерів.

Авторка цієї унікальної праці Людмила Миколаївна Опроненко-Клопова провела безсонні ночі, численні зустрічі й телефонні переговори, щоб не пропустити жодного імені загиблого героя, ретельно перевірити всі дані й фото загиблих пат­ріотів. Не випадково задум здобув щиру підтримку в Одеській обласній раді й обл­держадміністрації. З великою вдячністю до авторки звернувся голова облради Анатолій Урбанський:

– Зараз в Одесі разом із мільйонами наших співвітчизників ми запитуємо у себе та в усіх довкола про смисл людського життя та виправданість таких жертв. Долю понад сотні молодих людей, сповнених шляхетних помислів, перекреслила війна, вони поклали свої життя на вівтар нашої свободи. Цей альбом стане справжньою народною пам’яттю про героїв Одещини. Велика подяка авторці за прекрасну працю!

Щиро добрі, від серця слова на адресу Людмили Миколаївни сказав і голова Одеської регіональної організації НСЖУ України Юрій Работін:

– Патріот – це людина, повна відданості та любові до своєї Батьківщини та свого народу. Цю душевну якість, на мій погляд, має Людмила Миколаївна Опроненко-Клопова. Вона пройшла понад півстолітній трудовий шлях: від токаря на Сумському машинобудівному заводі до старшого інженера проектно-конструкторського бюро міської телефонної мережі. П’ят­надцять років Людмила Миколаївна займалася підготовкою зв’язківців і виховною роботою. З 1979 року пра­цювала заступником голови з НТО в Облагропромі, а вийшовши на пенсію, займається громадською роботою – є секретарем військово-наукового това­риства. Її нагороджено орденом «Знак Пошани», орденом Княгині Ольги.

Останнім часом Людмила Миколаївна займається літературною діяльністю. «Хронологія героїзму» присвячена 25-й річниці Незалежності України. Ця книга буде потрібною завжди як хроніка мужності й героїзму молодого покоління в ці дні суворого іспиту для України.

Залиште свій телефон і ми зателефонуємо Вам

Powered by WordPress Popup